Význam mena Severín

« Späť na Význam mena

Severín 08.01.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Severín má latinský pôvod a jeho význam je “vážny, prísny”. Toto meno nosil aj Svätý Severín z Norika.

Severín je človek s veľkými plánmi a malou  trpezlivosťou. Keby išlo všetko podľa jeho predstáv, už odmala žije v blahobyte a luxuse. Nemá vo všetkom šťastie a ani úspech neprichádza tak rýchlo, ako by chcel a preto  sa často nechá zlákať na zlé chodníčky. Ak ho budete od malička motivovať, dávať mu dôležité úlohy, sledovať jeho vytrvalosť a  vplývať na jeho zmysel pre zodpovednosť, potom  sa z neho stane sebavedomá a silná osobnosť. Vibrácie jeho mena mu budú pomáhať v rozvoji svojich schopností vo všetkých sférach. Severín je prirodzeným mierotvorcom a tiež duchovným idealistom.  Voči ostatným ľuďom je vnímavý a túto svoju schopnosť využíva pri výbere svojho bližšieho okolia. Ľudia ho  vnímajú ako  človeka, ktorý je pôsobivý, elegantný a noblesný. Bol by z neho dobrý herec pretože aj keď je otvorený predsa len nie vždy vieme predvídať jeho činy. Dokáže v sebe ukrývať nie dve, ale niekedy až tri osobnosti, z ktorých každá je iná a má iné životné hodnoty. Doma medzi svojimi blízkymi môže konať a myslieť inak, ako medzi cudzími, teda nikto nedokáže presne povedať, čo je  zač. Uprednostňuje rozmanitosť je nepokojný a má rád keď sú veci v pohybe. V láske sa mu bude dariť. Ak nájde tú právu, nikdy ju  nepodvedie, ak mu sama nedá dôvod.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví.

Severin

Filmový režísér:   Severin Fiala

Herec: Severin Sonntag, Severin von Hoensbroech

Kniha:  Severin  (Egon Bondy)

Produkčná spoločnosť: Severin films

Krajina v Chorvátsku: Severin  

Meno  v tradičnom čínskom jazyku – 北

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  北

Meno v hebrejskom jazyku – צָפוֹן 

Meno  v japonskom jazyku –  北

Meno v arabskom jazyku – شمال

Meno v gréckom jazyku – Βόρειος

Pranostika: Na svätého Severína, mäso sa vešia do komína

Niektoré historické osobnosti

  •  pápež Severín (638-640)
  • Pravoslávny svätec- Severín z Norika  (410- 482)
« Späť na Význam mena