Význam mena Silvia

« Späť na Význam mena

Silvia 27.08.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Silvia je latinského pôvodu odvodené z latinského slova Silva-les  a jeho význam je “duch dreva”. Toto meno nosila aj  svätica zo 6. storočia, matka pápeža Gregora Veľkého.

Silvia  sa dokáže uplatniť v každom smere. Jej  aktívne  číslo v nej  podporuje ženskosť. Nemá  rada  monotónnosť,  neustále túži po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Často sa odmieta  podriadiť zavedeným poriadkom, ale napriek tomu pokiaľ má  slobodu rozhodovania a pohybu, vie pracovať aj v tíme pod niekým iným. Občas rada intriguje a potom  pozoruje  ostatných ako riešia hlavolamy, ale v konečnom smere vie  byť spravodlivá a vie  si uznať chybu. Neúspech pre ňu je nič konečné. Nevzdáva sa a vie  sa vynájsť aj v tej najťažšej chvíli.  Peniaze vníma len ako prostriedok na dosiahnutie túžob. Ak nastane situácia, kedy si musí vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberie pokoj.  Preto aj jej finančná situácia pozostáva z vzostupov a pádov. Vo svojej podstate je humanitárna a veľkorysá žena.  Je idealistka, ktorá sníva o živote v harmonickom svete a aj preto má  tendenciu byť prirodzene lojálna a súcitná. Neustále sa   snaží   premeniť náš svet na na lepšie miesto. Pri spoznávaní nových ľudí si drží   odstup a trvá nejaký čas, kým si ich  pustí  k telu. Zvyčajne má   malú skupinu úprimných priateľov, ale všeobecne je spoločenská.  Občas býva príliš priama alebo úprimná, kvôli čomu sa dostáva do zbytočných ťažkostí.   Ďalšie rozvíjanie týchto vlastností môže byť prospešné. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Silvia

Herečky: Silvia Saint, Silvia Navarro  

Speváčka: Silvia Lakatošová

Kniha:  Drahá Silvie (Dawn Frenchová)

Mesto v Kolumbii: Silvia 

Film: Silvia (2018)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  西尔维娅

Meno  v hebrejskom jazyku –  סילביה

Meno  v japonskom jazyku –  シルビア

Meno v arabskom jazyku – سيلفيا

Meno v gréckom jazyku – Σίλβια

Meno v gruzínskom jazyku – სილვია

« Späť na Význam mena