Význam mena Sofia

« Späť na Význam mena

Sofia 15.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Sophia je grécke meno a znamená „múdrosť“.  Toto meno nosila aj svätá  Sofia Rímska – kresťanská mučeníčka – matka viery, nádeje a lásky.

Ľudia vás  vnímajú ako nezávislú  intelektuálku a aristokratku. Milujete slobodu,  dobrodružstvo a výzvy kde môžete dosahovať výsledky. Máte analytické myslenie a dokážete robiť rýchle rozhodnutia v zložitých situáciach.  Ste perfekcionistka a máte vysoké ideály. Máte vysoké nároky na ostatných ale  nie vždy sú tieto nároky naplnené, vďaka čomu bývate sklamaná a osamelá. Máte sklony byť precitlivelá, čo ostatní proti vám často zneužívajú a tiež máte tendenciu reagovať prehnane dramaticky. Váš život sa skladá z emocionálnych vzostupov a pádov. Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa vám páči.  Dokážete sa poučiť aj zo spomienok a skúsenosti iných ľudí,  čo vás  vedie po ceste konzistentných odhalení. Máte  nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti. Práca medzi štyrmi stenami,  je pre vás nepredstaviteľnou myšlienkou a preto je vaša kariéra  často poznačená mnohými zmenami. Akonáhle vás niečo nadchne, intenzívne na tom pracujete, ale akonáhle sa stretnete s drinou alebo monotónnosťou, váš záujem opadne, výsledkom čoho je veľa vecí nedokončených.  Máte rada outdoorové športy, kde sa môžete dostatočne odreagovať. Občas je pre vás  ťažké kontrolovať svoje myšlienky a vtedy bývate náladová.  

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života. 

F – Na prvý pohľad vyzerajú títo ľudia ako extravagantní, avšak v skutočnosti sú zdržanliví a pokojní. Sú verní a partneri sú pre nich prvoradí. Vyznačujú sa silnou vôľou, ktorá im pomáha dosiahnuť takmer všetky ciele.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Sofia

Herečky:   Sofia Coppola, Sofia Vergara, Sofia Carson

Speváčky: Sofia Reyes, Sofia Rebecca Hildegard Berntson

Kniha:  Sofia (Rafik Schami)

Hlvné mesto Bulharska: Sofia

Film: Sofia (2018)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  索菲亚

Meno  v hebrejskom jazyku –  סופיה

Meno  v japonskom jazyku –  ソフィア

Meno v arabskom jazyku – صوفيا

Meno v gréckom jazyku – Σοφία

Meno v gruzínskom jazyku – სოფია

« Späť na Význam mena