Význam mena Štefan

« Späť na Význam mena

Štefan 26.12.

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie vyjednávať.

Meno Štefan  má grécky pôvod a znamená „ veniec víťazstva “.Toto meno nosil aj Svätý Štefan – prvý kresťanský mučeník. 

Štefan je  muž plný rozporov. Málokto  sa dokáže  v ňom orientovať. Často je v rozpore sám so sebou. Často podlieha  zmenám nálad, pretože má tendenciu o sebe pochybovať.  Avšak navonok pôsobí ako sebavedomý a dôveryhodný človek a aj  preto sa občas nachádza na dobrých pozíciach. Baví ho podávať dobré výkony. Má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z neho často robí perfekcionistu. S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty. Pôsobí ako tvrdý chlapík avšak vo svojom vnútri je citlivý romantik. Snaží sa učiť z chýb iných.  V láske je opatrný a stály ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. To isté  platí aj o vzťahoch k jeho priateľom. Na povrchu sa  správa otvorene a  veselo a popritom skúma reakcie ľudí okolo seba.  Svojich priateľov si vždy dokáže  vypočuť, poradiť im. Je sporovlivý, ale nie je lakomý. V skutočnosti je od prírody veľkorysí a rád poteší ostatných. Nie je nezvyčajné, že myslí viac na ostatných  ako na seba. Aj keď je jeho finančná cesta kolísavá, nikdy nie je dramatická, pretože vždy vie, ako do týchto situácií vniesť rovnováhu. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

F – Na prvý pohľad vyzerajú títo ľudia ako extravagantní, avšak v skutočnosti sú zdržanliví a pokojní. Sú verní a partneri sú pre nich prvoradí. Vyznačujú sa silnou vôľou, ktorá im pomáha dosiahnuť takmer všetky ciele.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Stefan

Herci:   Štefan Kožka, Stefan Arngrim..

Speváci: Štefan Hruštinec, Štefan Štec ..

Mesto na pobreží Jadranského mora:  Saint Stephen

Film: Stefan (2019)

Meno  v tradičnom čínskom jazyku – 斯特凡

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  斯特凡

Meno v hebrejskom jazyku –  סטפן

Meno  v japonskom jazyku –  ステファン

Meno v arabskom jazyku – ستيفان

Meno v gréckom jazyku – Στέφανος

« Späť na Význam mena