Význam mena Tatiana

« Späť na Význam mena

Tatiana 01.02.

Aktívne číslo tohto mena je číslo 3, ktoré svojmu nositeľovi dáva zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Tatiana má ruský pôvod  a je odvodené z latinského Tatius, ktoré je odvodené od rímskeho Tatianus a význam tohto mena je kráľovná rozprávok”, alebo “kráľovná víl”. Ruský význam tohto mena je “čestná”. Toto meno nosila aj Svätá Tatiana z Ríma. 

Ste  spoločenská, milujete zábavu a rada si užívate život. Ľudia Vás vnímajú ako ženu, ktorá  je pôsobivá, elegantná, vznešená a sebavedomá. Vaša priateľská povaha Vám pomáha nájsť si v živote veľa priateľov. Máte prirodzenú schopnosť povzbudiť a inšpirovať frustrovaných ľudí tak, aby sa v živote posunuli vpred. Snažíte sa o vytvorenie rovnováhy pre všetky zúčastnené strany. Akonáhle sú vaše presvedčenia nastavené, motivácia celého vášho okolia, je tou najprirodzenejšou vecou. Máte umelecké vlastnosti spoločné pre hercov, tanečníkov. Ste spontánna a empatická. Váš spontánny prejav vám pomáha pri hádkach, alebo debatách, hoci často inklinujete k sarkazmu. Jasne vyjadrujete svoje potreby a názory. Ak máte pocit, že na Vás niekto tlačí, alebo sa Vás pokúša obmedzovať, bývate agresívna. Snažte sa nebyť príliš citlivá na svoje pocity a vonkajší vzhľad. Milujete byť stredobodom pozornosti a dokážete ľahko upútať pozornosť publika. Žijete riskantným životným štýlom, vyhľadávaním rôznych dobrodružstiev. Akúkoľvek zmenu, ktorú vám život prinesie, vítate s otvorenou náručou. Nikdy by ste neurobili niečo nemorálne, aby ste získali výhodu. Ak už sa rozhodnete niečo realizovať, nepochybujete o správnosti cesty, avšak máte problém s dokončovaním svojich projektov, ktoré ste začala. Rada dávate druhým sľuby, ale máte problém ich dodržať.  Často vyjadrujete svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach, ale namiesto neustáleho rozptyľovania vašej energie do mnohých rôznych oblastí záujmu by ste sa mala zamerať len na jeden smer. Rozvíjajte túto jednu oblasť a staňte sa v nej odborníkom. Ak to urobíte, získate veľké výhody, pretože potom dokážete z mála vytvoriť veľkú hodnotu. Táto vlastnosť vám môže pomôcť dostať sa veľmi ďaleko, najmä v materiálnom zmysle. Nezáleží na tom, či pracujete v tíme alebo sama. Dôležité je len to, či dokážete dosiahnuť svoje ciele! Príliš veľa oddychu je pre Vás paralyzujúce. Máte  vynikajúce regeneračné schopnosti, takže keď občas plytváte energiou, nie je to pre Vás žiadny problém. Keď sa to stane, rýchlo sa zotavíte a pokračujete ďalej. Netrpezlivosť je váš najväčší nepriateľ. Občas sa pokúšate veci zbytočne uponáhľať. Pamätajte si, že niektoré druhy ovocia potrebujú čas na to aby dozreli.  

T –  Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Tatiana

Herečky:   Tatiana Vilhelmová, Tatiana Maslany, Tatiana Pauhofová

Speváčky: Tatiana Hubinská, Tatiana Barbosa

Spisovateľka: Tatiana Brezinská 

Film: Tatiana (2021)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  塔蒂亚娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  טטיאנה

Meno  v japonskom jazyku – タチアナ  

Meno v arabskom jazyku – تاتيانا

Meno v gréckom jazyku – Τατιάνα

« Späť na Význam mena