Význam mena Terézia

« Späť na Význam mena

Terézia 15.10.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá

Meno Terézia má grécky pôvod a význam tohto mena  je „neskoré leto“.  Toto meno nosila aj Svätá Terézia z Lisieux.

Meno Terézia odráža silnú osobnosť. Vynakladá všetko úsilie na to, aby získala pozornosť ostatných. Je pohodová, spoločenská a miluje umenie.  Je  priateľská a preto má okolo seba vždy veľa priateľov. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred.  Občas býva manipulatívna – má schopnosť bez námahy presvedčiť ostatných o čomkoľvek.  Často pôsobí ako sprostredkovateľka, ktorá sa snaží dávať dokopy nové známosti a tiež spoločenské alebo obchodné stretnutia. Je ideálna pre vodcovstvo. Jasne vyjadruje svoje potreby a názory.  Dokáže vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktorý je ľahko pochopiteľný. Má sklony žiť   riskantným životným štýlom a  vyhľadávať dobrodružstvo. Keď ľudia počujú meno Terézia (alebo Tereza), vnímajú ju ako sympatickú, súcitnú a veľkorysú. Cítia sa dobre v jej spoločnosti  a počítajú s ňou  ako s oporou. Terézia si cení   rodinné hodnoty a tradície a je ochotná obetovať sa v prospech iných.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

A –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Terézia

Herečky:   Terézia Čápová, Terézia Sofránková

Speváčka: Terézia Kružliaková

Kniha:  Mária Terézia (Ivan Mrva)

Mesto v Česku: Terezín

Film: Tereza (1961)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  特蕾莎

Meno  v hebrejskom jazyku –  תרזה

Meno  v japonskom jazyku –  テレサ

Meno v arabskom jazyku – تيريزا

Meno v gréckom jazyku – Τερέζα

Meno v gruzínskom jazyku – ტერეზა

« Späť na Význam mena