Význam mena Tünde

« Späť na Význam mena

Tünde 01.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Tünde má pôvod v jazyku Yoruba v Nigérii. V jazyku Yoruba „Tünde“ znamená „návrat“. V maďarčine „Tünde“ s diakritikou nad „e“ je ženské meno, ktoré sa odvodzuje od slova „tündér“, čo znamená víla. Toto meno je v Maďarsku pomerne bežné a je spojené s mýtickými bytosťami, ktoré sú nádherné a kúzelné. Toto meno nosila aj Svätá Tünde (alebo Svätá Kinga), známa aj ako Svätá Cunegunda alebo Kinga z Poľska.

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný – čím múdrejší, tým lepšie. Ste súťaživý typ a väčšinou urobíte všetko preto, aby ste dosiahla čo chcete. 

Dokážete veľmi  rýchlo reagovať a robiť potrebné kroky – aj preto by ste bola dobrou vedúcou pracovníčkou alebo podnikateľkou. Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecká.  Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Neznášate pokrytectvo, ste priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostávate do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Pozor na výbuchy hnevu. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

Herečky:  Tünde Igaz, Tunde Aladese

Speváčky: Tünde Tóth, Fünde Frankó

Dedina v Indii: Tunde Ki Taparian 

Film: The Obituary of Tunde Johnson (2019)

Spisovateľka: Tünde Lengyelová

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 通德

Meno  v hebrejskom jazyku –  טונדה

Meno  v japonskom jazyku –  トゥンデ

Meno v arabskom jazyku توندي -ا

Meno v gréckom jazyku – Ταντ

Meno v gruzínskom jazyku -თუნდე

« Späť na Význam mena