Význam mena Václav

« Späť na Význam mena

Václav 28.09.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, zmysel pre priateľstvo.

Meno Václav má  slovanský pôvod a znamená „viac slávy“. Toto meno nosil aj Svätý Václav české knieža.

Václavom sa málokedy niečo nevydarí. Pokiaľ už v mladosti pracovali a mali možnosť investovať svoje peniaze, rýchlo zbohatnú. Radi sa podelia so svojimi ziskami a záleží im na verejnom uznaní. Pre slávu a popularitu sa dokážu zriecť hocičoho.  Mávajú tendencie byť náladoví a ich reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cítia. Majú  filozofické kvality, snažia  sa  analyzovať a študovať veci do hĺbky.  Sú ideálnymi politikmi a diplomatmi. Radi sa predvádzajú a snažia sa na každého zapôsobiť čo najlepšie. Vyžívajú  sa vo výskume a uprednostňujú  vedecké fakty. Svoje schopnosti dokážu  prejaviť v rôznych oblastiach. Dokážu  efektívne riadiť ľudí v skupinách. Majú radi ženy a rýchlo striedajú partnerky, no keď usúdia, že prišiel čas na založenie rodiny, potom si vyberajú naozaj zodpovedne a snažia sa byť dobrými manželmi a otcami pre svoje deti.  

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

C – Ak Vaše meno obsahuje písmeno C, ste človek, ktorý potrebuje príťažlivého a spoločensky uznávaného partnera. Túžite po ocenení až tak veľmi, že pre neho urobíte takmer čokoľvek. Ovládanie svojich túžob Vám nerobí žiadne problémy. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Nespravodlivosť netolerujete za žiadnych okolností.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Václav

Herci:   Václav Postránecký, Václav Neužil

Spevák: Václav Neckař

Posledný prezident ČSSR a prvý prezident Česka:  Václav Havel

Kniha:  100x Václav Havel (Pavel Kosatík)

Film: Václav (2007)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  瓦茨拉夫

Meno v hebrejskom jazyku –  ואצלב

Meno  v japonskom jazyku –  ヴァーツラフ

Meno v arabskom jazyku – فاكلاف

Meno v gréckom jazyku – Βακλαβ

Meno v gruzínskom jazyku – ვენცლავი

« Späť na Význam mena