Význam mena Valentín

« Späť na Význam mena

Valentín 14.02.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, zmysel pre priateľstvo.

Meno Valentín  má latinský pôvod a znamená “ silný, zdravý, mocný, vládnuť “.  Toto meno nosil aj Svätý Valentín z Terni.

Valentín má múdru, rýchlu a  analytickú myseľ. Je schopný pochopiť a osvojiť si nové nápady, ale pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Nič nerobí náhodne. Má  veľké ambície a je pre neho ťažké byť tolerantný a chápavý k tým, ktorí sú od prírody pomalší. Je veľmi citlivý na svoje prostredie a obzvlášť na to, ako  ostatní vnímajú jeho hlbšie a vážnejšie záujmy. Trpezlivosť nie je jeho silná stránka.  Pri spoznávaní nových ľudí si drží odstup a je  rezervovaný. Trvá nejaký čas, kým si ľudí pustí k telu. Často prežíva  vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má  na mysli a potom trpí veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam.  Má tendencie správať sa náladovo – jednu minútu je veľmi inšpirovaný, potom rezervovaný a depresívny.  Sú chvíle, keď je pre neho oveľa jednoduchšie vyjadriť svoje hlbšie myšlienky a pocity písaním ako verbálne. Jeho citlivosť a nedostatok verbálneho prejavu ho frustrujú a obmedzujú spokojnosť v živote, výsledkom čoho  sú jeho nálady, ktoré sú jeho  najväčším nepriateľom. Aby sa ochránil, často sa stiahne do jeho „sveta snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči. Dokáže sa poučiť z chýb svojho okolia a tieto skúsenosti aplikovať vo svojom živote. Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Miluje cestovanie. Aj keď si to neuvedomuje mnohých ľudí inšpiruje a pomáha im nájsť samých seba.  

V- Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

Valentín

Herci: Valentín Gaft, Valentín Burov

Spevák: Valentín Elizalde

Mesto v Rakúsku: Valentín  

Film: Valentín (2010)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  瓦伦丁

Meno v hebrejskom jazyku –  ולנטין

Meno  v japonskom jazyku –  バレンティン

Meno v arabskom jazyku – فالنتين

Meno v gréckom jazyku – Βαλεντίν

« Späť na Význam mena