Význam mena Veronika

« Späť na Význam mena

Veronika 04.02.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Veronika má grécky a latinský pôvod a znamená “tá, ktorá prináša víťazstvo”. Toto meno nosila aj Svätá Veronika z Jeruzalema. Je patrónkou fotografov, fotografií a ľudí, ktorí zažívajú nedôveru od najbližších. 

Už vo svojej mladosti sa prejavujete ako silná osobnosť, ale dlho Vám trvá, kým nájdete samú seba a začnete  konať cieľavedome. Vaša  budúcnosť je plná vzostupov a pádov, ale nakoniec sa dostanete k svojmu cieľu a dokážete sa uplatniť. Vaše meno Vám dáva  analytickú a bystrú myseľ, kreativitu, všestrannosť, originalitu a nezávislosť. Máte veľa plánov a mnohé z nich sú ťažko realizovateľné, ale vždy bojujete čestne, otvorene a všetko získavate postupnou prácou a vlastnými silami. Na  nudu sa nemôžete sťažovať. Stále nad niečím uvažujete, kombinujete, snažíte sa nájsť cestu a nakoniec sa vám to aj vždy podarí.   Rada sa obklopujete novými a peknými vecami. Najšťastnejšia ste  na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo.  Dokážete sa veľmi dobre sústrediť a máte vynikajúcu pamäť. Viete veľmi rýchlo reagovať na vznikajúce problémy a hneď ich aj riešiť. Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rada zmeny a rada cestujete. Láska má vo vašom  živote veľmi dôležité miesto, preto ste  opatrná, ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. Túžite  rozvíjať úprimný vzťah, ktorý je postavený na pevnom základe a zdieľať  svoj život v manželstve. Ste výbornou a lojálnou kamarátkou a vo všeobecnosti nerada zostávate sama. Baví vás podávať dobré výkony. Máte  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z vás často robí perfekcionistku. Máte veľký zmysel pre hierarchiu. Túžite po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctíte si tradície a nedôverujete veciam, ktorým nerozumiete. Často podliehate  zmenám nálad a máte tendenciu neustále o sebe pochybovať. Túžite po harmónii, rovnováhe a neznášate  konflikty.  Snažíte sa učiť z chýb iných. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

K –Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Veronika

Herečky:   Veronika Freimanová, Veronika Žilková

Speváčky: Veronika Strapková, Veronika Vázqezová 

Kniha:  Veronika sa rozhodla zomrieť (Paulo Coelho)

Film: Veronika (1972)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  维罗尼卡

Meno  v hebrejskom jazyku –  ורוניקה

Meno  v japonskom jazyku –  ベロニカ

Meno v arabskom jazyku – فيرونيكا

Meno v gréckom jazyku – Βερενίκη

« Späť na Význam mena