Význam mena Vilma

« Späť na Význam mena

Vilma 29.05.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Vilma  má germánsky pôvod a je skrátenou formou mena Wilhelm  a znamená “odhodlaná ochrankyňa”. Toto meno nosila aj Amália Vilhelmína Brunšvicko-lüneburská, ktorá bola bola rakúska arcivojvodkyňa a cisárovná ako manželka Jozefa I. 

Vilma je   spoločenská, komunikatívna, diplomatická.  Má  rada pocit slobody a váži si svoju nezávislosť. Dokáže riskovať, strácať, získavať, dávať, prijímať a to všetko skoro v jednom momente. Rada  pracuje v tíme a môže vykonávať rôzne úlohy súčasne.  Nedokáže  sa angažovať v ničom jednotvárnom, alebo nudnom. Peniaze vníma iba ako nástroj, ktorý jej pomáha realizovať a dosahovať jej  sny. Kvôli tomu sa v jej živote budú striedať obdobia kedy si bude  žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou je optimistická a berie  život tak, ako prichádza. Býva hĺbavá a  mimoriadne citlivá a aj preto má sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Mala by  sa naučiť byť menej impulzívna a  trpezlivá.  Dlho trvá než nájde správneho partnera, ale ak ho už nájde potom je verná. Cení  si rodinné hodnoty a nemá  problém s obetovaním sa v prospech iných.  Je zvedavá a má   neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý ju núti posúvať hranice k neznámym horizontom. Vo svojom okolí má vždy veľa priateľov, ktorých si vždy  vypočuje a dokáže ich povzbudiť tak, aby sa v živote posunuli vpred. Nevedia nikdy a nikomu nič odoprieť, stačí ak ide o nejakého blízkeho človeka  a už premýšľajú o pomoci, aj na vlastný úkor.  Ku každému človeku pristupujú  s otvorenou dušou a aj keď sa sklamú, vedia odpúšťať.  

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Vilma

Herečky: Vilma Cibulková, Vilma Jamnická  

Speváčka: Vilma Jää

Kniha:  Vilma beží o život (Naďa Pažoutová

Film: Vilma  (2012)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  维尔玛

Meno  v hebrejskom jazyku –  וילמה

Meno  v japonskom jazyku –  ヴィルマ

Meno v arabskom jazyku – فيلما

Meno v gréckom jazyku – Βίλμα

Meno v gruzínskom jazyku – ვილმა

« Späť na Význam mena