Význam mena Viola

« Späť na Význam mena

Viola 18.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Viola je latinského pôvodu a znamená „fialová“. Toto meno nosila aj svätá. Viola – starodávna mučeníčka, ktorá bola usmrtená vo Verone. 

Violu charakterizuje zvedavosť, ale aj to, že si sama veľakrát protirečí.  Je to slobodomyseľná žena, ktorá často žije  vo  „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti tak, ako sa jej páči. Avšak občas, jej živá predstavivosť  môže sťažiť oddelenie pravdy od klamstva. Má výborný pozorovací talent a pamäť.  Ak má ktokoľvek akýkoľvek problém, zapamätá si, akým spôsobom boli tieto problémy  vyriešené a  následne to dokáže použiť vo svojom živote. Aj preto dokáže  robiť  rýchle a rozumné rozhodnutia, najmä v nebezpečnej alebo zložitej situácii.  Je všestranná,  inteligentná a má vynikajúce analytické myslenie. V partnerských vzťahoch je otvorená a jej citový život býva búrlivý. Stabilný vzťah má  väčšinou až neskôr v živote. Je spoločenská a má priateľov z každého prostredia. Kladie veľký dôraz na vzhľad a výzor. Nemá rada príkazy, monotónnosť, alebo prikázané postupy a preto si hľadá prácu, kde by mohla byť neustále v myšlienkovom pohybe, alebo kde by mohla využiť svoju kreativitu. Práca v teréne je pre ňu ideálna, pretože potrebuje neustály pohyb. Má tendencie prekračovať svoje limity, čo jej niekedy môže  poškodiť zdravie. S jej obrovskými mentálnymi schopnosťami dokáže  porozumieť veľkému množstvu vecí o iných ľuďoch v krátkom čase po tom, čo sa s nimi stretne. Táto schopnosť vytvára potrebu alebo túžbu analyzovať svojich partnerov. Priťahujú ju zvláštne veci a výstrední ľudia. Má tendenciu mať vysoké očakávania od iných ľudí. Možno je to kvôli jej pozitívnej povahe, ktorá dokáže vidieť svetlo na konci každého tunela.

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Viola

Herečky:   Viola Davis, Viola Černodrinská

Speváčka: Viola  Wills

Kniha:  Viola  – smutná kráľovná (Radim Weber)

Mesto v Delaware: Viola

Film: Viola (2012)

Meno  v hebrejskom jazyku –  וִיוֹלָה

Meno  v japonskom jazyku –  ビオラ

Meno v arabskom jazyku – فيولا

Meno v gréckom jazyku – Βιόλα

« Späť na Význam mena