Význam mena Zara

« Späť na Význam mena

Zara meniny 19.01.

Aktívne číslo tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Zara má arabsko hebrejský pôvod a znamená “žiara”, alebo “kvitnúci kvet”.. 

Zara je priekopníčka a akčný jedinec. Meno Zara dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť.  Bola by nej dobrá podnikateľka, pretože dokáže  veľmi  rýchlo reagovať na nové situácie a okamžite ich aj riešiť.  Má  sklony byť workoholičkou, kvôli  čomu má  veľmi málo voľného času. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cíti silná a to jej prináša veľké potešenie a zároveň ďalšiu motiváciu k tomu, aby vydala zo seba všetko. Je  súťaživý typ a väčšinou urobí všetko preto, aby  dosiahla čo chce. Potrebuje  niekoho, kto s ňou dokáže držať krok a kto jej bude rovnocenný. Musí si dať pozor na to, aby   v návale toho čo ju baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa jej môže stať, že ak raz bude  niekoho potrebovať, tak zistí, že síce má všetko, ale nemá to s kým zdieľať. Občas vie  byť veľmi sebecká.  Jej citový život je dosť búrlivý, pretože túži  po slobode. Neznáša pokrytectvo, je priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostáva  do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Má sklony k cholerickosti a preto si musí dávať pozor na  výbuchy hnevu. 

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

Zara

Herečky:   Zara Phythian,  Zara Larsson

Speváčky: Zara – Zarifa Mgoyan, Zara Larsson 

Mesto v provincii Sivas v Turecku: Zara

Film: Zara (2009) – turecká dráma

Módna značka: Zara 

Vnučka kráľovnej Alžbety II: Zara Tindall

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  扎拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  זארה

Meno  v japonskom jazyku –  ザラ

Meno v arabskom jazyku – زارا

Meno v gréckom jazyku – Ζαρα

Meno v gruzínskom jazyku – ზარა

« Späť na Význam mena