Význam mena Zdenka

« Späť na Význam mena

Zdenka 23.09.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, zmysel pre priateľstvo.

Meno Zdenka je ženský variant mužského slovanského mena Zdenko, ktoré je odvodené od latinského mena Sidonius. Zdenka znamená „žena zo Sidonu“.

Zdenka  má filozofické kvality a vynikajúce analytické myslenie. Má potrebu hľadať vo všetkom pravdu a preto sa snaží analyzovať všetko okolo seba. Celý život sa snaží a postupuje  vpred aj cez mŕtvoly. Vie využívať  ženské zbrane, ale radšej by bojovala ako muži – priamo a otvorene. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose. Málokedy nájde dobrých priateľov, alebo partnerov a len za cenu veľkého sebazaprenia  vie udržať rodinu pokope. Je panovačná, ale je aj schopná. Dokáže vždy všetko zabezpečiť a  preto ju rozčuľuje každý neschopný človek. Ak sa zamiluje do niekoho takého, potom sa v nej vytvára napätie a to ju ničí. Pokiaľ sa bude spoliehať len na seba, tak vždy dosiahne to, čo chce, ale musí postupovať plánovane a nie náhodne. Svoje vnútorné strachy a obavy dokáže veľmi dobre skrývať. Jej myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa jej  páči. Dokáže sa poučiť z chýb svojho okolia a tieto skúsenosti aplikovať vo svojom živote. Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Miluje cestovanie a rutiny normálneho života ju nudia.  

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Zdenka

Herečky:   Zdena Studenková, Zdena Hadrbolcová

Speváčka:  Zdenka Predná

Kniha:  Sestra Zdenka (Anton Habovštiak)

Film: Zdenka  (2013)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 兹登卡 

Meno  v hebrejskom jazyku –  זדנקה

Meno  v japonskom jazyku –  ズデンカ

Meno v arabskom jazyku – زدينكا

Meno v gréckom jazyku – Ζντένκα

Meno v gruzínskom jazyku – ზდენკა

« Späť na Význam mena