Význam mena Želmíra

« Späť na Význam mena

Želmíra 23.05.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Želmíra je moslimské meno a  znamená – Brilantná. Niektoré zdroje uvádzajú, že meno Želmíra má arabský, alebo taliansky pôvod a  znamená „skvelá“. 

Želmíra je diplomatkou do špiku kostí. Má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktorý je ľahko pochopiteľný. Je všestranná, neuveriteľne prispôsobivá a dokáže zvládať aj náročnejšie situácie.Vďaka jej spoločenskej, optimistickej a zábavnej osobnosti je pre ňu ľahké nadviazať nové kontakty. Rada býva stredobodom pozornosti.  Je vynikajúca v inšpirovaní a dodávaní odvahy ľuďom, ktorí sa cítia na dne. Často sa jej stáva, že ju ostatní vnímajú ako postavu matky. Vždy sa jej  podarí vidieť slnečnú stránku akejkoľvek situácie. Je veľmi kreatívna, najmä v písaní.  Občas zbytočne plytvá svojou energiou na nesprávne veci, avšak toto pre ňu nie je problém, pretože má  výborné  regeneračné schopnosti. Netrpezlivosť a bezduchosť sú jej najväčší nepriatelia.  S dobrým zmyslom pre komunikáciu je stvorená na prácu v tíme. Je cieľavedomá ale nikdy by neurobila nič nemorálne, len aby získala výhodu. Akonáhle sa pre niečo rozhodne ide si za svojim cieľom.  Je ochotná obetovať sa v prospech iných ľudí. Nenávidí konflikty. Rodinné hodnoty a tradície sú pre ňu veľmi dôležité. Je  aktívna žena, ktorá potrebuje žiť naplno, bez ohľadu na peňažné náklady.

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Želmíra

Herečky:   Želmíra Feješová -Kačková

Kameramanka – Želmíra Gainza

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  泽尔米拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  ז’למירה

Meno  v japonskom jazyku – ゼルミラ

Meno v arabskom jazyku –  ألميرا 

Meno v gréckom jazyku – Ζελμίρα

Meno v gruzínskom jazyku – ჟელმირა

« Späť na Význam mena