Význam mena Žigmund

« Späť na Význam mena

Žigmund 02.05.

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznený, pracovitý, má organizačné schopnosti.

Meno Žigmund  je odvodené od starohornonemeckého mena „Sigimund“ a znamená „chránený víťazstvom, alebo víťazstvo nás chráni“. Okrem toho toto meno aj nosil aj Žigmund Luxemburský, ktorý bol  bol  kráľom Uhorska, Chorvátska, Čiech, cisárom Svätej rímskej ríše a posledným cisárom z rodu Luxemburgovcov.

Žigmund je zvyčajne obdarený úžasnými manažérskymi schopnosťami. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty a  trpezlivo riešiť komplikované situácie. Je disciplinovaný, praktický, spoľahlivý, pracovitý a šetrný. Nemá problém nájsť si priateľov, ani si ich udržať. Má rád všetkých ľudí. Občas zatúži  po samote a hĺbavosti, preto sa bez varovania stratí a nedá o sebe dlhý čas vedieť. Nevie byť verný a  ani stabilita nie je jeho  silnou stránkou.  Záleží mu na prospechu iných  a je  dobroprajným človekom. Jedinou zápornou vlastnosťou je jeho podozrievavosť. Keď nechá priestor svojim podozreniam a nekonzultuje to s okolím, potom sa z neho stáva zlomyseľný a neúprimný človek, ktorý nevie nikomu dôverovať. Vaše najpravdepodobnejšie povolanie: inžinier, pedagóg, obchodník, farmár, vedec, výrobca, profesor, právnik, skladník, staviteľ.

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

G – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno G,  musia mať všetko naplánované a väčšinou všetky svoje plány dotiahnu až do konca. Sú praktickí, talentovaní a väčšinou úspešní. Sú  intelektuáli,  majú dobré analytické myslenie, ale majú tendenciu byť pefekcionisti.

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

Zigmund

Herci: Sigmund Freud, Zikmund Winter

Herec – psychológ:  Sigmund Freud

Spevák: Sigmunf Singer

Kniha:  Sigmund Freud (Sigmund Freud)

Film: Sigmund Freud  (2006)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  西格蒙德

Meno v hebrejskom jazyku –  זיגמונד

Meno  v japonskom jazyku –  シグムント

Meno v arabskom jazyku – سيغموند

Meno v gréckom jazyku – ο Σίγκμουντ

Meno v gruzínskom jazyku  – ზიგმუნდი

« Späť na Význam mena