Meditácia

Meditácia je zameranie pozornosti na ideu alebo koncept a ich skúmanie čo znamená, že môžete pravidelne meditovať bez toho, aby ste si to uvedomovali.

Meditácia podporuje relaxáciu, znižuje stres, úzkosť a zlepšuje pohodu. Ponúka tiež výhody pre vaše fyzické zdravie.

Ak chcete začať meditovať, váš domov je skvelým miestom, kde začať. Zamerať svoju pozornosť na jednu vec si vyžaduje veľa cviku a trpezlivosti.

Preto zo začiatku odporúčam kratšie meditácie a postupne sa prepracovať k dlhším a zložitejším. Ak začnete pomaly, môžete sa vyhnúť frustrácii, kvôli nedosiahnutým očakávaným výsledkom. Treba si uvedomiť, že meditácia je o kontrole seba a svojich potrieb, nie o prekračovaní svojich limitov. Nie je stanovený žiadny časový rámec, po ktorom by ste mali začať robiť dlhšie meditácie. Každý človek je iný. Takže rešpektujte svoju cestu a venujte si toľko času, koľko potrebujete. Ak máte problém s koncentrovaním sa, odporúčam vedené meditácie, ktoré pomáhajú začiatočníkom udržiavať koncentráciu.

Koľkokrát denne by ste mali meditovať?

Ideálne by bolo, keby ste meditovali aspoň raz denne. Avšak meditujte iba vtedy, ak sa na to cítite a naozaj to chcete.
Ľudia sa ma často pýtajú kedy je najlepší čas na meditáciu. Na toto neexistuje jednoznačná odpoveď.
Pre niekoho je najlepší čas ráno, na naštartovanie nového dňa. Pre niekoho je najlepší čas večer, pretože je ticho a kľud.
Celkovo možno povedať, že vykonávanie meditačnej praxe v rôznych časoch dňa má výhody. Vyskúšajte rôzne časy a uvidíte, čo je pre vás najlepšie.

Meditácie - Jasnovidka Tatiana

Výhody meditácie

  • Znižuje stres a úzkosť
  • Posilňuje vzťahy
  • Zvyšuje produktivitu a kreativitu
  • Zlepšuje zdravie srdca
  • Posilňuje váš imunitný systém
  • Prospieva vášmu mozgu

Meditácia pre začiatočníkov

Nájdite si útulné miesto kde, nebudete rušení. Môže to byť kdekoľvek – vaše obľúbené kreslo, pohovka, kútik vo vašej domácnosti, spálňa alebo posteľ. Môžete si ľahnúť, ak chcete; avšak neodporúčam si ľahnúť, pretože by ste mohli zaspať.

Nastavte časovač na jednu alebo dve minúty, nie viac ako päť minút.

Potom s otvorenými alebo zatvorenými očami upriamte svoju pozornosť na dýchanie. Dýchajte hlboko a pomaly. Sledujte, aký máte pocit pri nádychu a výdychu.

Keď sa časovač vypne, všimnite si, ako sa cítite a potom pokračujte vo svojom dni.

Autor: Tatiana Zaťková