Význam mena Anton

« Späť na Význam mena

Anton 13.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Anton má latinský pôvod a znamená “neoceniteľný”.  Toto meno nosil aj Svätý Anton, ktorý je patrónom chudobných ľudí. 

Má sklon k vodcovstvu, ale musí si dávať pozor na svoj egocentrizmus a sklony k tyranstvu. Je odvážny,  inšpiratívny,  aktívny a tvorivý. Prednosť dáva individuálnemu úspechu. Vie  sa rýchlo zorientovať aj v neprehľadnej situácii,  nevzdáva sa bez dlhého boja a  nemá problém prejsť k druhej strane, ak ho tam čaká zisk a úspech. Neznáša kritiku a pochybnosti o sebe a svojich výsledkoch. Anton má charizmu a v spoločnosti býva často obľúbený. V partnerských vzťahoch býva nezodpovedný a preto nakoniec často ostáva osamelý. Úskalia tohto mena sú nadradenosť, tvrdohlavosť, osobná váhavosť, ťažkosti v hľadaní vlastnej cesty, osamelosť, narcizmus a tyranstvo.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

Anton

Herci:  Anton Corbijn, Anton Yelchin

Spevák: Anton Belyaev

Obec na Slovensku: Svätý Anton 

Film: Anton (1996)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  安东

Meno v hebrejskom jazyku –  אנטון

Meno  v japonskom jazyku –  アントン

Meno v arabskom jazyku – انطون

Meno v gréckom jazyku – Άντον

Meno v gruzínskom jazyku – ანტონ

« Späť na Význam mena