Význam mena Valéria

« Späť na Význam mena

Valéria 20.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Toto meno nosila aj Svätá Valéria vo Francúzsku v 3.storočí. Meno Valéria je latinská podoba mena Valerius a význam tohto mena je “zdravý”.

Valéria je spoločenská, temperamentná a veselá. Rada býva stredobodom pozornosti.  Je    plná vznešených  ideálov, ktoré sa  snaží  naplniť. Akonáhle je obmedzená jej nezávislosť, alebo sloboda konania, zvyšuje sa jej adrenalín a pociťuje veľký vnútorný tlak. Miluje  slobodu, zmenu, cestovanie, dobrodružstvo. Je veľmi zvedavá a  všetko chce vedieť. Nemá rada príkazy, monotónnosť, alebo prikázané postupy a preto si hľadá prácu, kde by mohla byť neustále v myšlienkovom pohybe, alebo kde by mohla využiť svoju kreativitu. Vďaka tejto kreativite dokáže takmer na všetko nájsť nové riešenia. Práca v teréne je pre ňu ideálna, pretože neustále potrebuje pohyb. Má tendencie prekračovať svoje limity, čo jej niekedy môže  poškodiť zdravie. Má rýchlu analytickú myseľ, ale musí zapracovať na svojej trpezlivosti, aby to dotiahla ďaleko.  Valéria  býva veľmi priama, čo jej môže občas spôsobovať veľké problémy. Musí sa naučiť byť tolerantnejšia  a uvoľnenejšia.  Stabilný vzťah prichádza až neskôr v živote.  Je spoločenská a má priateľov z každého prostredia. Kladie veľký dôraz na vzhľad a výzor. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

Valéria

Herečky: Valéria Golino, Valéria Bilello  

Speváčka: Valeriya – umelecké meno Ally Yurievna Perfilova

Kniha:  Valerie, dedička plantáží  (Ashley Carrington)

Mesto v Iowa: Valeria

Film: Valéria (2020)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  瓦莱里娅

Meno  v hebrejskom jazyku –  ולריה

Meno  v japonskom jazyku –  ヴァレリア

Meno v arabskom jazyku – فاليريا

Meno v gréckom jazyku – Βαλέρια 

« Späť na Význam mena