Význam mena Berta

« Späť na Význam mena

Berta 02.07.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Bertha je nemeckého pôvodu a znamená „jasná, slávna“. Toto meno nosila aj Svätá Berta – kráľovná Kentu. 

Berta je  hlboko nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá od prírody. Často spochybňuje zavedený poriadok alebo autoritu. Najradšej by pracovala sama, než by mala byť  podriadená niekomu inému. Má popredný spôsob myslenia. Je veľmi súťaživá a málokedy sa zastaví pred prekážkami. Keď sa na niečo sústredí väčšinou zo seba vydá úplne všetko. Nemá problém s  preberaním nových povinností a rada vyhľadáva nové výzvy.   Vie sa presadiť a bojovať za vlastné názory.     Projekty dokončuje systematicky a s ľahkosťou. Zakladá si na štruktúre a vo všetkom potrebuje mať prehľad a poriadok. Je úprimná, vždy používa otvorený boj, čo sa okoliu nepáči a preto sa často stáva obeťou intríg a klebiet. Neznáša pokrytectvo. Najlepšie sa jej spolupracuje s mužmi, pretože s nimi vie jednať na rovinu. Jej citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túži  po slobode.  

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Berta

Herečky: Berta Vásquez, Berta  Ojea

Speváčka: Berta  Morena

Kniha:  Berta puberta (Tereza Kopecká)

Film: Berta (2013)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  贝尔塔

Meno  v hebrejskom jazyku –  ברטה

Meno  v japonskom jazyku –  ベルタ

Meno v arabskom jazyku – بيرتا

Meno v gréckom jazyku – Μπέρτα

Meno v gruzínskom jazyku – ბერტა

« Späť na Význam mena