Význam mena Ela

« Späť na Význam mena

Ela 24.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselná, ľudská, idealistka, láskavá, oddaná.

Ela je meno s hebrejským pôvodom a znamená„strom“. 

Ela je  humanitárna a veľkorysá žena, ktorá si cení rodinné hodnoty a tradície. Miluje ľudí, rodinu, domov, priateľov, skrátka sa  snaží   byť matkou celej ľudskej rasy. Má pochopenie, je súcitná a  dokáže poskytnúť konštruktívne rady alebo pomoc. Nemá problém s obetovaním sa  v prospech iných. Jej citlivosť jej umožňuje  pochopiť pocity iných ľudí, ale na druhej strane je to jej najväčšia slabosť. Má tendenciu zobrať si na seba príliš veľké bremeno  zodpovednosti za iných. Má bystrú myseľ a dokáže vidieť  situácie z rôznych uhlov. Je spoločenská, miluje zábavu, je rada stredom pozornosti a rada cestuje. Zatiaľ čo vo svojom osobnom živote má  vo všeobecnosti stabilné podmienky, v obchodných záležitostiach sa môže  stretnúť s určitými problémami v dôsledku sklonu k rozlietanosti a nevšímavosti k detailom.  Je inštinktívnym typom  človeka, ktorý sa potrebuje naučiť, dôverovať svojej intuícii.  Má talent na odhaľovanie chýb alebo riešenie záhad. Je starostlivá, lojálna, má romantickú dušu a na toho pravého je  ochotná čakať celý svoj život, ak to bude potrebné. Nemá rada monotónnosť,  neustále túži  po nových vedomostiach či dobrodružstvách. V práci býva  rebelkou, avšak pokiaľ má  slobodu pohybu a môže sa sama rozhodovať, nebráni jej to pracovať v tíme pod niekým iným. Málokedy  poznáme Ely, ktoré majú dostatok financií. Vždy sa tešia z krásnych vecí a tak všetky peniaze, ktoré získajú, ihneď minú.  Napriek tomu, že nikdy nemajú peniaze v hotovosti, vedia ich získať, ak je to nutné. Majú vynikajúci vkus, fantáziu a zmysel pre farby. Rady zariaďujú, plánujú, prestavujú a menia svoje okolie. Vedia sa nadchnúť pre akúkoľvek činnosť a ich záujem je ozajstný, aj keď nie vždy  trvalý.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Ela

Herečky: Ela Paul, Ela Šárková

Speváčky: Ella Fitzgerald, Ella Henderson

Kniha:  Ela a jej zázračné svetlo (Lucy Fleming)

Film: Elle (2016)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  埃拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  אלה

Meno  v japonskom jazyku – エラ

Meno v arabskom jazyku – إلا

Meno v gréckom jazyku – Έλα

Meno v gruzínskom jazyku – ელა« Späť na Význam mena