Význam mena Jela

« Späť na Význam mena

Jela 19.04.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita

Meno Jela je podľa niektorých zdrojov gréckeho pôvodu odvodené od mena Helena a znamená „svetlo, alebo žiariaca“. Iné zdroje uvádzajú, že toto meno je skrátená forma srbského pôvodu Jelena a je to názov vždy zeleného stromu, ktorý je symbolom štíhlosti a elegancie. Starí Slovania verili, že ich duše po smrti putujú k stromom. Naši predkovia si stromy vážili predovšetkým preto, lebo verili, že stromy obývajú duše niektorých ich zosnulých príbuzných a že ich chránia. Preto sú slovanské mená často odvodené od názvu stromu. Kult stromu posvätného sveta bol pre Slovanov mimoriadne dôležitý a keďže nebol otvorene v rozpore s kresťanským učením, prežil v ľudovej viere ešte mnoho storočí po krste.  Jela je nezávislá, ambiciózna, kreatívna a trochu sebestredná. Má často tendenciu zanedbávať pocity druhých a nemá rada, keď ju niekto vedie alebo jej pomáha pri akejkoľvek úlohe. Rada dokončuje projekty systematicky, usporiadane a s ležérnou ľahkosťou. Jela chápe, že si zakladá na štruktúre a v niektorých prípadoch má pocit, že je nepochopená. Môže byť dobrým vodcom a riadiť skupiny ale úplne najlepšie by bolo keby bola svojim vlastným šéfom, pretože je pre ňu ťažké podriaďovať sa. Je múdra, rozhodná, optimistická a veľkorysá. Hoci je dobromyseľná a nikdy nemá v úmysle kohokoľvek uraziť, jej strohý, priamy a úprimný spôsob vyjadrovania často narúša priateľstvá.

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Jela

Herečky:   Jela Lukešová, Jela Bučková

Speváčka: Jela Krčméry – Vrteľová

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  耶拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  יעלה

Meno  v japonskom jazyku –  イェラ

Meno v arabskom jazyku – ييلا

Meno v gréckom jazyku – Τζελα

« Späť na Význam mena