Význam mena Nina

« Späť na Význam mena

Nina 12.07.

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie vyjednávať.

Nie je celkom jasné kde má meno Nina svoj pôvod. Niektoré zdroje tvrdia, že jeho pôvod je v Španielsku a znamená “dievčatko”. Iné zdroje tvrdia, že toto meno má svoj pôvod v hebrejčine a znamená “Boh bol milostivý a prejavil priazeň.” V hindštine  znamená „pekné oči“ a takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Toto meno nosila aj Svätá Nina, alebo Svätá Kristína – patrónka Gruzínska. Nina bola aj babylonská bohyňa oceánov a incká bohyňa ohňa.

Nina je  rozporuplná žena. Málokto  sa v nej dokáže orientovať, pretože je často  v rozpore aj sama so sebou. Navonok pôsobí ako sebavedomá a dôveryhodná žena a aj preto sa občas nachádza na dobrých pozíciach. Baví ju podávať dobré výkony. Je  perfekcionistka, má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré ostatní nepovažujú  za dôležité.  S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Často podlieha  zmenám nálad. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty.  Vo svojom vnútri je to veľmi citlivá žena, túžiaca po  romantike.V láske je opatrná a keď sa konečne rozhodne, tak to platí na dlhý čas.  Túži  rozvíjať úprimný vzťah, ktorý je postavený na pevnom základe a zdieľať  svoj život v manželstve. Snaží sa učiť z chýb iných. To isté  platí aj o vzťahoch k jej priateľom. Na povrchu sa  správa otvorene a  veselo, ale popritom skúma reakcie ľudí okolo seba. Ale ak  už vás vpustí do okruhu svojich priateľov, potom je Nina   výbornou a lojálnou kamarátkou. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Nina

Herečky:  Nina Dobrev, Nina Hoss 

Speváčka: Nina Simone

Kniha:  Nina (Andrea Gregušová)

Dedina v Estónsku: Nina 

Film: Nina (2018)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  妮娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  נינה

Meno  v japonskom jazyku –  ニーナ

Meno v arabskom jazyku – نينا

Meno v gréckom jazyku – Νίνα

Meno v gruzínskom jazyku – ნინა

« Späť na Význam mena