Význam mena Sláva

« Späť na Význam mena

Sláva 18.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita

Meno Sláva má slovanský pôvod a znamená “sláva”. 

Sláva je nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá. Má priekopníckeho ducha. Často spochybňuje zavedený poriadok a autority. Je  rodený vodca, ktorý  dokáže riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Je súťaživá a často  zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhrala.  V návale toho čo ju baví, často zabúda  na svojich blízkych.  Je kreatívna a ambiciózna. V biznise býva často úspešná. S ľahkosťou zvláda  problémy pri nových  situáciách. Vďaka jej vnútornej sile, ktorú vyžaruje  na ostatných, pôsobí sebavedomo a zároveň odstrašujúco. Má tendenciu byť egocentrická. Jej  prirodzenou schopnosťou je urovnávať konflikty a vytvárať harmóniu všade a vo všetkom. Dalo by sa povedať, že je prirodzený mierotvorca a duchovná idealistka. Baví ju  filozofia,  štúdium náboženských smerov a má sklony k alternatívnym riešeniam. Hľadanie osvietenia je jedným z jej  celoživotných cieľov. Svojich priateľov si starostlivo vyberá.  Vo svojom živote sa snaží presadiť spravodlivosť.  Je priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostáva do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Musí sa naučiť zvládať výbuchy hnevu. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

Sláva

Herečky:  Sláva Daubnerová, Sláva Racheva…

Speváčky: Anastasia Vladimirovna Slanevskaya, profesionálne známa ako Slava

Film: Sláva (Glory 1989)

Meno   v tradičnom čínskom jazyku – 榮耀

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  荣耀

Meno  v hebrejskom jazyku –  תִפאֶרֶת

Meno  v japonskom jazyku –  栄光

Meno v arabskom jazyku – مجد

« Späť na Význam mena