Význam mena Zina

« Späť na Význam mena

Zina 21.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Zina  je ruská varianta mena Zenaidy. Zenaida pochádza z gréčtiny a znamená „život Dia“. Meno Zenaida nosila kresťanská svätica v 1. storočí a bola príbuznou apoštola Pavla.

Zina miluje  slobodu, zmenu, cestovanie, dobrodružstvo, pohyb. Je veľmi zvedavá, všetko chce vedieť a dokáže robiť viac vecí súčasne. Nerada prijíma príkazy, najradšej by všetkému velela ona sama. Je veľmi kreatívna a takmer na všetko dokáže nájsť nové riešenia. Za svoje úsilie, očakáva uznanie. Má  tendenciu vyhýbať sa tým, ktorí sú leniví, alebo pasívni. Zina je spoločenská, temperamentná a veselá. Rada býva stredobodom pozornosti. Vždy sa snaží  vidieť slnečnú stránku akejkoľvek situácie.  Je    plná vznešených  ideálov, ktoré sa  snaží  naplniť. Akonáhle je obmedzená jej nezávislosť, alebo sloboda konania, zvyšuje sa jej adrenalín a pociťuje veľký vnútorný tlak.  Zina býva veľmi priama, čo jej môže občas spôsobovať veľké problémy. Musí sa naučiť byť tolerantnejšia  a uvoľnenejšia. Má rýchlu analytickú myseľ, ale musí zapracovať na svojej trpezlivosti, aby to dotiahla ďaleko. Stabilný vzťah prichádza až neskôr v živote. 

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Zina

Herečky: Zina Bethune, Zina  Camblin

Speváčka: Zina Godswill

Film: Zina (1986)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  吉娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  זינה

Meno  v japonskom jazyku –  ジーナ

Meno v arabskom jazyku – زينة

Meno v gréckom jazyku – Ζήνα

Meno v gruzínskom jazyku – ზინა

« Späť na Význam mena