Význam mena Emil

« Späť na Význam mena

Emil 31.01.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Emil má latinský pôvod a znamená „usilovať sa“, „vynikať“ alebo „súperiť“, zatiaľ čo francúzska definícia tohto mena je „chtivý“. Toto meno nosil aj Svätý Emil.

Toto meno odráža silnú osobnosť, ktorá má skvelé tvorivé schopnosti, ale jeho  vnútorný svet je málokomu prístupný, nevynímajúc svoje blízke okolie. Takýto človek je stále pod vplyvom očakávania nejakej udalosti, má „ciťák“, že je predurčený na veľké veci a stále niečo hľadá. Keď nenájde, čo sa stáva dosť často, zatrpkne a zmení sa na necitlivého a egoistického človeka, ktorý ak aj nakoniec dostane príležitosť, už ju nevyužije. Sústavne potrebuje niekoho po svojom boku, kto ho bude uisťovať o svojej dôvere v jeho schopnosti. Ak takúto osobu pri sebe má, potom sa Emil zmení na pohodového a spoločenského človeka, ktorý sa ľahko  prispôsobí väčšine situácií a  dokáže zvládnuť výzvy s neortodoxnými riešeniami a šikovnosťou. Rád cestuje, študuje veci do hĺbky a riešenie hádaniek je pre neho prirodzené. Vyžíva sa vo výskume a uprednostňuje  vedecké fakty. Emil  má rád umenie. Vie byť verný, milujúci a starostlivý, ale potrebuje mať pocit, že je to obojstranné a na celý život.  

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Emil

Herci:   Emil Horváth, Emile Hirsch

Speváci: Emil Benčík, Emil Frátrik

Kniha:  Emil a detektívi (Erich Kästner)

Film: Emil a detektívi (1954)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  埃米尔

Meno v hebrejskom jazyku –  אמיל

Meno  v japonskom jazyku –  エミール

Meno v arabskom jazyku – اميل

Meno v gréckom jazyku – Εμίλ

« Späť na Význam mena