Význam mena Karina

« Späť na Význam mena

Karina 02.01.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlavá, svojhlavá.

Meno Karina má taliansky pôvod a znamená “pekná, milá”. Podľa iných zdrojov má meno Karina škandinávsky pôvod a znamená „čistá“ alebo „cudná“. 

Karina je nezávislá, kreatívna a má sklony k workoholizmu. Je verná svojim ambíciám,  má silný vodcovský potenciál a originálne nápady. Je prirodzenou riešiteľkou problémov a nevadí jej ak si  zašpiní  ruky. Rada dokončuje projekty systematicky, usporiadane a s ležérnou ľahkosťou. Karina  si zakladá na štruktúre, ktorá je pre ňu dôležitejšia ako sloboda. Nemá rada zmeny, najmä pokiaľ ide o jej  každodennú rutinu. Stanoviť si ciele a dať všetko čo má na ich dosiahnutie, je pre ňu prirodzené. Spájanie ľudí pre spoločnú vec alebo riešenie nezhôd je súčasťou jej  schopností. Dokáže posúdiť charakter osoby v krátkom časovom období. To jej umožní obklopovať sa správnymi ľuďmi. Profesionálne by sa mohla stať úžasnou sprostredkovateľkou, alebo vyjednávačkou. Nikdy nezatvára  žiadne dvere, aby jej ostal priestor na kompromisy. Na ľudí zvyčajne pôsobí dojmom hravej elegancie a bezpečnosti.  Láska a šťastie sú jej hlavnými prioritami v živote. Občas máva  pocit, že je nepochopená. Má rada poriadok, neznáša chaos a túži po stabilnom a dobre organizovanom živote.  Občas býva veľmi tvrdohlavá, čo jej následne spôsobuje ťažkosti. 

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví.

Karina

Herečky:   Karin Olasová, Karin Haydu

Speváčka: Karin Ann

Kniha:  Karin (Diana Dúhová, Remi Kloos)

Spisovateľka: Karin Janská

Mesto v Sierra Leone: Karina

Film: Karin (2005)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  卡丽娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  קרינה

Meno  v japonskom jazyku –  カリーナ

Meno v arabskom jazyku – كارينا

Meno v gréckom jazyku – Καρίνα

« Späť na Význam mena