Význam mena Sarlota

« Späť na Význam mena

Šarlota – meniny 15.7

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť. Pri tomto mene musím poznamenať, že meno Charlotte má aktívne číslo 3, no vzhľadom k tomu, že sa vyslovuje inak ako píše, potom nositeľku najpravdepodobnejšie bude ovplyvňovať číslo 5 – keďže aktívne číslo vyslovovaného mena Charlotte (3), je Šarlota (5). Opäť musím podotknúť, že veľmi závisí na mene, ktoré používate najviac, pretože to potom najviac ovplyvňuje svojho nositeľa. To znamená, že ak sa necháte oslovovať napríklad Šarlotka, potom vaše aktívne číslo bude 7;).

Tu sa budem zaoberať menom, ktoré sa vyslovuje ako Šarlota s aktívnym číslom 5. Ak bude mať niekto záujem o popis mena Charlotte, potom ho nájde pod písmenom C.

Toto meno nosila aj Svätá Charlotte z 13. storočia – nadaná liečiteľka a mystička – patrónka sestier, bolesti hlavy a zubov.

Šarlota miluje slobodu a nezávislosť – sú jej najvyššou prioritou. Miluje všetko nové a zaujíma ju doslova všetko. Rada cestuje a vyhýba sa monotónnej práci. Väčšinou má široký rozsah pôsobnosti. Je kreatívna, má vynikajúcu pamäť a schopnosť rýchlo sa učiť. Je mimoriadne komunikatívna, priateľská a má schopnosť identifikovať silné a slabé stránky ľudí okolo seba. Šarlota preferuje prácu, ktorá je plná výziev a dobrodružstiev. Hierarchia a monotónnosť nie sú pre ňu vhodné a jej kariéra je často poznačená rôznymi zmenami. Má dynamický a podnikavý prístup k životu, ale občas môže prekročiť svoje limity, čo môže ovplyvniť jej zdravie.   V každom vzťahu je vášnivá, aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie je príkladom lojality a stability. V mladosti je jej citový život búrlivý. Stabilný vzťah si vybuduje až v neskoršom veku. Šarlota je  extravagantná osoba, ktorá si rada užíva luxusné veci. Jej finančný životný cyklus je chaotický v dôsledku náklonnosti k výdavkom a uspokojovaniu potrieb v oblasti luxusu.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Herečky: Charlotte Gainsbourg, Charlotte Riley   

Speváčka: Charllotte Church, Charlotte Gottová 

Spisovateľka:  Charlotte Brontë

Kniha:  Queen Charlotte od Julia Quinn a Shonda Rhimes

Mesto v Severnej Karolíne:  Charlotte

Film:  Charlotte (komédia 2021)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  夏洛特 

Meno  v hebrejskom jazyku –   שרלוט

Meno  v japonskom jazyku –   シャーロット

Meno v arabskom jazyku –  شارلوت

Meno v gréckom jazyku –  Σαρλότ

Meno v gruzínskom jazyku –  შარლოტა

« Späť na Význam mena